Pamětí Vitorazska
.: Pro zobrazení dalších tras klikněte v menu dole na "Přehled všech tras"

Nové Hrady - České Velenice - Gmünd - Rapšach - Suchdol nad Lužnicí - Nakolice - Vyšné.
 délka  obtížnost  povrch  číslo trasy
  89 km  středně těžká  převážně zpevněný   -

.: Stručná charakteristika trasy

Pamětí Vitorazska - logo Poznávací cyklistický okruh spojuje 29 zastávek s informačními panely, které popisují historii jednotlivých míst. Vzhledem k celkové délce okruhu lze stezku rozdělit na menší okruhy a libovolně je mezi sebou kombinovat i během několika dnů. Protože jednotlivé informační panely nejsou číslovány, může být vámi zvolený směr cyklotrasy libovolný.
Trasa vede většinou po zpevněných komunikacích s asfaltovým povrchem. Výjimkou jsou pouze krátké úseky lesních cest při výjezdu z části Českých Velenic nazývané Josefsko, v Suchdole nad Lužnicí, mezi zastávkami Tři Facky a Hrdlořezy a v okolí zastávky Blata. Všechny tyto cesty jsou však v dobrém stavu a jsou bez problémů sjízdné pro trekingová kola.
Z hlediska bezpečnosti je třeba zvýšit pozornost při průjezdu městy Nové Hrady, České Velenice, obcí Suchdol nad Lužnicí a úseku Jakule - Nové Hrady, kde je zvýšený provoz kamionů.
Orientace na trase je zajištěna pomocí tabulek s logem stezky a nástřikem na stromech.

.: Zastávky s informačními panely:

1. Nový zámek, 2. Pyhrabruck, 3. Hohenberg, 4. Unterlembach, 5. Dietmanns, 6. Gmünd, 7. České Velenice - Andělský vrch, 8. České Velenice, 9. České Velenice - Josefsko, 10. Nová Ves - Krabonoš, 11. Halámky - hraniční přechod, 12. Kunšach - Spáleniště, 13. Rapšach, 14. Na rozcestí, 15. Dračice, 16. Nová Huť, 17. Františkov, 18. Klikov, 19. Tušťský most, 20. Suchdol nad Lužnicí, 21. Tři Facky, 22. Hrdlořezy, 23. Dvory nad Lužnicí, 24. Hranice, 25. Blata, 26. Jakule, 27. Byňov, 28. Nakolice, 29. Vyšné

.: Přehled všech tras .: Diskuze .: Outdoor .: Počasí .: Encyklopedie